Marmur oraz granit to materiały, które od zawsze kojarzą się z luksusem i elegancją. Dziś pozwolić sobie na nie może niemal każdy.

KAMIENNE BLATY

Blaty z kamienia są ekologiczne
i bezpieczne dla zdrowia, gdyż nie zawierają związków chemicznych.

Blaty granitowe charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością, są odporne na ścieranie, zarysowania, uderzenia i zaplamienie, nie szkodzą im gorące garnki, mrożona żywność. Zwarta struktura kamienia zapobiega wchłanianiu substancji, a tym samym chroni przed rozwojem bakterii. Łatwo utrzymać blat w czystości, wystarczy  przetrzeć go mokrą ściereczką. Wykonujemy w blatach dowolne otwory pod baterie, zlew, płytę kuchenną i inne, które pozwalają idealnie dopasować blat do konkretnych potrzeb klienta oraz rozwiązań architektonicznych.

KAMIENNE OKŁADZINY KOMINKOWE

Wykonujemy najwyższej jakości okładziny na kominki z granitu oraz marmuru.

Decydując się na współpracę z nasza firmą, otrzymają Państwo gotowy produkt przygotowany pod Państwa projekt – wszystkie niezbędne wycięcia, łączenia oraz obróbki przeprowadzamy w naszym zakładzie w Łupowie. Przed przystąpieniem do realizacji, zbieramy od Klienta wszystkie niezbędne dane dotyczące wymiarów paleniska, miejsca przeznaczonego na kominek oraz materiału, z jakiego ma zostać wykonana okładzina – żaden z naszych wyrobów nie jest wytwarzany seryjnie.

PARAPETY KAMIENNE

Kamienie naturalne doskonale nadają się do wykonania zewnętrznych lub wewnętrznych parapetów.

W przypadku parapetów zewnętrznych stosuje się tzw. kapinos – podcięcie od dołu wymuszające na spływającej wodzie deszczowej opadanie przed licem budynku. Standardowa grubość płyt, za równo w przypadku parapetów wewnętrznych jak i zewnętrznych, z których wykonywane są parapety to 2 i 3 cm. Do wykończenia brzegów parapetów można zastosować fazę – delikatne ścięcie krawędzi pod kątem 45 stopni, lub zaokrąglenie –półwałek, ćwierćwałek. Możliwe jest również inne wykończenie brzegów na specjalne życzenie klienta.

POSADZKI KAMIENNE

Posadzka z kamienia jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe.

Kamień akumuluje temperaturę i długo jeszcze po wyłączeniu zasilania systemu grzewczego oddaje ciepło otoczeniu. Posadzki z marmuru bądź granitu odpowiednio obrobione są także bardzo łatwe w utrzymaniu czystości oraz niebywale eleganckie dzięki szlachetnemu użyleniu i pięknej kolorystyce. Polerowany kamień optycznie powiększa nawet najmniejsze pomieszczenia. Odbite od kamiennej podłogi światło wywołuje refleksy nadające wnętrzom lekkości i przestronności.

SCHODY Z KAMIENIA

Tworzymy solidne, stylowe i niezwykle estetyczne schody kamienne – marmurowe lub granitowe.

Wewnętrzne schody oraz podstopnice mogą one być wykonane zarówno z granitu jak i marmuru. Natomiast na zewnątrz budynków stosuje się schody granitowe ze względu na zbyt małą odporność marmuru na działanie czynników zewnętrznych. Standardowa grubość płyt, z których wykonywane są marmurowe i granitowe schody to 2 i 3 cm. Decydując się na schody z kamienia warto pomyśleć od razu o odpowiednich zabezpieczeniach antypoślizgowych stopni oraz złagodzeniu ostrych kantów, aby później oszczędzić sobie dodatkowych wydatków.

KAMIENNE ELEWACJE I OKŁADZINY ŚCIENNE

Oferujemy różnorodne propozycje okładzin kamiennych obejmujących całe ściany lub ich fragmenty.

Spokojne, eleganckie kolory w jakich występuje kamień naturalny pozwalają na dobranie stonowanej, jasnej lub ciemnej barwy surowca, która będzie najodpowiedniejsza dla danego obiektu. Ponadto, izolacyjne właściwości granitu pozwalają na zaoszczędzenia sporej ilości energii w budynku posiadającym okładziną kamienną, zwłaszcza zimą. Ważną zaletą okładziny z kamienia naturalnego jest jej trwałość w porównaniu ze standardową fasadą wykonaną z tynku. Elewacje z kamienia wytrzymują nawet kilkaset lat.

0
EKOLOGIA
Gotowy produkt natury - przyjazny środowisku i nie wydzielający żadnych szkodliwych substancji.
0
RÓŻNORODNOŚĆ
Żaden inny materiał budowlany nie ma tak bogatej kolorystyki i tylu wzorów co kamień naturalny.
0
DŁUGOWIECZNOŚĆ
Wiele kamieni jest niczym dobre wino - z wiekiem nabierają szlachetności. Kamień jest łatwy i tani w utrzymaniu.
0
ATRAKCYJNOŚĆ CENOWA
Koszt zakupu kamienia rekompensuje jego trwałość i niskie koszty utrzymania przez 30 lat i więcej!

PRZYKŁADOWE REALIZACJE

Image module
Image module
Image module
Image module
Image module
Image module
Image module
Image module
Image module
Image module
Image module
Image module
Jeżeli są Państwo zainteresowani elementami dekoracyjnymi takimi, jak granitowe, bądź marmurowe blaty, parapety, schody, elewacje i więcej – zapraszamy do współpracy z nami. Nasza firma zajmuje się produkcją i dystrybucją wyrobów z kamieni od dziesiątek lat, zapewniając swoim Klientom dostęp do najlepszych rozwiązań w konkurencyjnych cenach.
Siedziba firmy

ul. Słowackiego 5, Łupowo
66-450 Bogdaniec
pn – pt 7-17 sob 9-13

Biuro I

Gorzów Wlkp., ul. Żwirowa,
parking przy I bramie cmentarza,
pn – pt 10-17 sob 9-13

Biuro II

Gorzów Wlkp., ul. Żwirowa 21,
obok budynku GDP,
pn – pt 10-17 sob 9-13

Zadzwoń / napisz

t: +48 95 7510 300
f: +48 95 7510 400

e: biuro@mazurek-granity.pl